Nowości


 

 

[TLEMsafe]


W dniach 14-15 marca 2011 r w firmie Brainlab AG (Feldkirchen, Niemcy) odbyło się spotkanie członków konsorcjum projektu TLEMsafe. Rozmowy dotyczyły osiągniętych dotychczas wyników prac oraz planów działań na kolejne miesiące.

więcej...

 

VI Sympozjum Naukowe Techniki Przetwarzania Obrazu - TPO'2010


Dnia 19 listopada 2010 na VI Sympozjum Naukowym Technik Przetwarzania Obrazu (TPO'2010) odbywającym się w Serocku dokonaliśmy prezentacji artykułu "Zintegrowany system do odwzorowania kształtu powierzchni i kierunkowej charakterystyki rozpraszania i odbicia obiektów 3D" (autorzy: R. Sitnik, J. Krzesłowski i G. Mączkowski). Podczas referatu przedstawiono główne założenia użytej metody pomiarowej, przykładowe wyniki pomiarów przeprowadzonych zintegrowanym systemem i podano wybrane zastosowania algorytmów przetwarzania obrazu do analizy obiektów trójwymiarowych w oparciu o lokalne cechy powierzchni. Prezentacji artykułu dokonał Jakub Krzesłowski.

więcej...

 

Wirtotechnologia


W dniach 17-19 listopada 2010 roku w centrum wystawienniczym Expo Silesia w Sosnowcu odbyły się targi Wirtotechnologia. Grupa OGX brała aktywny udział w tym wydarzeniu, nasz przedstawiciel - Paweł Bolewicki - wygłosił wykład: "Technologia skanowania 3D jak element dokumentacji obiektów dziedzictwa kulturowego".

więcej...

 

 

Cyfrowe Muzea w Praktyce


27 października 2010 roku odbyła się IX edycja seminarium w cyklu CYFROWE MUZEA W PRAKTYCE. Liczba uczestników wynosiła 51 osób. Robert Sitnik wygłosił referat zaproszony zatytułowany: Proces digitalizacji 3D zbiorów muzealnych.

więcej...

 

 

Warsztaty 3D: Zintegrowany system do digitalizacji 3D obiektów dziedzictwa kulturowego z automatycznym przetwarzaniem i eksportem modeli wirtualnych


W dniu 26 października w Muzeum Pałac w Wilanowie przeprowadziliśmy II warsztaty 3D poświęcone "Zintegrowanemu systemowi do digitalizacji 3D obiektów dziedzictwa kulturowego z automatycznym przetwarzaniem i eksportem modeli wirtualnych". Warsztaty były skierowane przede wszystkim do grupy potencjalnych odbiorców projektu - muzealników.

więcej...

 

 

[TLEMsafe]


Drugie spotkanie dotyczące projektu TLEMsafe miało miejsce 18-19 października 2010 r. w Nijmegen w Holandii. Gospodarzem był Radboud University Nijmegen, w którym odbywać się będą testy kliniczne opracowywanego systemu.

więcej...

 

(C) 2006 Artur Filipczak / OGX|OPTOGRAPHX IMIF PW